02d6182b46b4cdf83de0c244a4638bac38b255f1

Які способи поділу майна подружжя?

photo_2021-06-09_15-10-30

Автор: помічник адвоката Марина Кмітюк

 

Дуже рідко на початку шлюбних відносин особи вирішують між собою питання про поділ майна, що може бути ними набуте, або було набуто за період фактичного проживання однією сім’єю.

Законом врегульовано, що майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.

Тому, коли виникає питання щодо розірвання шлюбу, більшість подружніх пар вирішує питання щодо поділу майна, яке було ними нажито у шлюбі.

І залежно від відносин, які склались між колишнім подружжям, можна визначити і спосіб поділу спільного майна.

Адже необовязково йти до суду, щоб розділити майно. 

Уснують такі добровільні варіанти вирішення:

1)  Подружжя може домовитись між собою усно, проте такий варіант не є надійним –адже в будь-який момент обставини можуть змінитись і виникне спір щодо спільного майна;

2)  Можна укласти шлюбний договір, на будь-якій стадії вашого шлюбу;

Перевагами такого договору є те, що він рівноцінний договору купівлі-продажу. Після його укладення майно яке ви виділили кожному з вашого подружжя, стає особистою приватною власністю кожного з вас.

3)  У разі, якщо мирно вирішити питання стосовно поділу спільного майна подружжя не вдалось – це можна вирішити, звернувшись до суду. 

kancelaria-blog_23

Варто зазначити, що звернення до суду є кінцевим заходом – оскільки судові спори займають значно більший проміжок часу та і витрати кожної із сторін будуть більшими.

Проте, все залежить від того, наскільки  є сильним бажання кожного з колишнього подружжя допомогтися свого.  Зазвичай, такі спори є достатньо емоційно напруженими, а тому сторони не жаліють ні коштів, ні часу.

Тому, якщо є можливість, рекомендуємо зекономити і одне, і інше, та узгодити всі питання добровільно між собою.

Якщо у Вас виникли додаткові питання для отримання консультації телефонуйте в Адвокатське об’єднання «Вишневий і Партнери»: + 38 (098) 000 2411 або пишіть: vyshnevyi.partners@gmail.com

Ми в соціальних мережах:

Facebook  https://www.facebook.com/Vyshnevyi.partners

Telegram  https://t.me/vyshnevyi

Instagram  https://instagram.com/vyshnevyi.partners?utm_medium=copy_link

Youtube https://www.youtube.com/channel/UC3Az6EVAf9brHkaSETZvI-A