1-2-1

Як виїхати з дитиною за кордон?

Громадянин України, якому не виповнилось 16-ть років, не має право на самостійний виїзд за межі України. Такий виїзд можливий лише у супроводі двох батьків або за їх згодою в супроводі 18-ти річної особи уповноваженої ними (стаття 313 Цивільного кодексу України, пункт 3 постанови КМУ № 57 від 27.01.1995).

За загальними правилами, при перетині кордону з обома батьками проблем не виникає, достатньо мати закордонні паспорти та свідоцтво про народження дитини.

Проте чи можна виїхати за кордон дитині в супроводі лише одного з батьків?

У випадку відсутності одного з батьків на пункті пропуску – достатньо буде його нотаріально/посвідченої згоди на виїзд дитини за межі території України.

У згоді мають зазначатись: інформація про особу, якій надається згода вивозити дитину за кордон, країни прямування та відповідний часовий проміжок перебування за кордоном.

Нерідко трапляються випадки, коли один із батьків відмовляється або ухиляється від надання такої згоди, а дата поїздки наближається.

Чи є випадки, коли нотаріальна згода не потрібна?

Ви можете виїхати з дитиною за кордон без згоди іншого з батьків у випадках, якщо:

🔹другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, про що зазначено у свідоцтві про народження дитини;

🔹наявне рішення суду, яким визначено місце проживання дитини з одним із батьків;

🔹наявне рішення суду, яким надано дозвіл на перетин кордону без дозволу іншого з батьків;

🔹довідки ЛКК з лікувально-профілактичного закладу при виїзді дитини з інвалідністю на лікування;

🔹свідоцтва про смерть другого з батьків;

🔹рішення суду про позбавлення батьківських прав;

🔹рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім/ недієздатним;

🔹довідки про наявність заборгованості із сплати аліментів більше 4 міс.(довідка дійсна 1 міс. з дня видачі)

🔹 рішення органу опіки та піклування про визначення місця проживання дитини разом з одним з батьків.

Що робити, якщо другий з батьків дитини не надає дозвіл?

Звертатись до суду та у судовому порядку отримувати дозвіл на виїзд дитини за кордон без згоди батька/матері, що дасть Вам певну автономію, яка дозволить не звертатись до батька/матері для перетину дитиною кордону.


 

Для додаткової консультації звертайтесь за телефоном: 098 000 2411 або надсилайте листа на адресу електронної пошти: vyshneviy.partners@gmail.com

Оставь свой E-mail,
чтобы скачать шаблон

Ваше имя

Телефон

Ваш e-mail

×

photo_2021-02-04_14-05-50_cr

Записаться на консультацию с Александром Вишневым

Это личное знакомство с Александром в течении 1-2 часов. В процессе общения Вы раскрываете суть проблемы, предоставляете необходимые документы для анализа и получаете ответы на вопросы.
Стоимость консультации — от 1 000 грн.

Ваше имя

Телефон

×

consultation 

Консультация

от 1 000 грн.

Это личное знакомство длительностью 1 час. Во время консультации Вы подробно описываете сложившуюся ситуацию, предоставляете необходимые документы для детального анализа и получаете ответы на вопросы, которые Вас интересуют.

×

consultation 

Брачный договор

от 2500 грн.

Заключение договора – один из наиболее удобных и эффективных способом достижения согласия между людьми. В договорном порядке можно разделить имущество, согласовать вопросы касательно воспитания ребенка и выплаты алиментов. Наибольшим плюсом этого процесса является то, что каждая из сторон имеет возможность контролировать ситуацию и принимать решения в равной доле.

×

consultation 

Медиация

от 5000 грн.

Семейная медиация – это способ мирного урегулирования конфликта между сторонами с помощью не заинтересованной стороны (медиатора – семейного адвоката). Адвокаты “Вишневый и Партнеры” обладают необходимыми знаниями и помогут Вам найти решение ситуации, которое подойдет обеим сторонам.

×

consultation 

Судебное урегулирование

от 10000 грн.

Если все-таки Вам не удалось достичь понимания с другой стороной, спор можно решить в судебном порядке. Адвокаты “Вишневый и партнеры” имеют 10-ти летний опыт представления интересов в суде, поэтому нам под силу вести дело любой сложности.

×