image12-768x512_5d41ab3edc970

Українці отримали доступ до всіх геоданих на єдиному порталі

Запрацював портал Національної інфраструктури геопросторових даних, в яких входить інтегрована містобудівна, екологічна, освітня, фінансова, землевпорядна та інфраструктурна інформація з усіх населених пунктів України. Всі ці дані зведені у вигляді мапи, на якій можна обирати відображення відповідної інформації. 

«Так, вже зараз користувачі можуть обрати шар «будівлі та споруди» і переглянути наявність виданих будівельних паспортів, містобудівних умов та обмежень, дозвільних документів тощо. Вони інтегруються до порталу з Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Обмін інформацією між цими ресурсами відбувається безперервно в реальному часі», – розповів  заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА Юрій Тацій. 

Він підкреслив, що поява цього ресурсу відкриває новий етап у розвитку територій України. 

«По-перше, зосередження всієї інформації в одному порталі дозволить спростити і забезпечити на вищому рівні стратегічне планування розвитку населених пунктів. Це стосується і приватного підприємництва, формування бізнес-планів. 

По-друге, портал дозволяє зменшити бюрократичний процес отримання необхідної інформації, адже вона знаходиться у вільному доступі. 

По-третє, інтероперабельність ресурсу – автоматичний обмін даними з іншими базами даних, дозволить вивільнити додаткові людські ресурси на розв’язання інших питань», – зауважив Юрій Тацій. 

Наразі портал працює у пілотному режимі з такими містами, як Біла Церква, Житомир, Львів, Маріуполь, Миколаїв і Полтава, а також з усією Харківською та Львівською областю. За словами посадовця, Департамент містобудування та архітектури КМДА наразі здійснює підготовчі роботи, щоб забезпечити підключення містобудівного кадастру до порталу.

Якщо у Вас виникли додаткові питання для отримання консультації телефонуйте в Адвокатське об’єднання «Вишневий і Партнери»: + 38 (098) 000 2411 або пишіть: vyshnevyi.partners@gmail.com

Ми в соціальних мережах:

Facebook  https://www.facebook.com/Vyshnevyi.partners

Telegram  https://t.me/vyshnevyi

Instagram  https://instagram.com/vyshnevyi.partners

Youtube https://www.youtube.com/channel/UC3Az6EVAf9brHkaSETZvI-A