img_5187-2

Поділ майна та стягнення аліментів при розірванні шлюбу

На сьогодні збільшується тенденція розірвання шлюбів і причин у цього безліч.  Якщо у подружжя немає дітей і майна, процедура розірвання шлюбу значно спрощується. Але якщо у пари є діти народжені в шлюбі та майно, придбане за час перебування в ньому, виникає питання – яким чином врегулювати питання щодо поділу майна та стягнення аліментів на дітей.

hgf_d_850

І найголовніше, чи необхідно це робити до розірвання шлюбу або під час процесу його розірвання?

Самі по собі питання щодо розірвання шлюбу, поділу майна та стягнення аліментів є абсолютно самостійними. Подружжя може визначати на власний розсуд яким чином врегулювати кожний з цих спорів.

Так, сторони можуть вирішити порядок сплати аліментів та поділу майна: в досудовому порядку і в судовому.  Досудовий порядок передбачає: усні домовленості або укладення нотаріально посвідченого договору. Варто зазначити, що стосовно аліментів та визначення порядку спілкування з дитиною та поділу майна необхідно укладати два окремих договори, оскільки ці питання стосуються окремих правовідносин.

В договорі щодо поділу майна сторони прописують обсяг майна нажитого, кому воно належатиме після укладення договору тощо.

В договорі щодо визначення порядку спілкування з дитиною: адреса та той із батьків з ким проживатиме дитина, графік спілкування з нею іншого з батьків, сума аліментів, яка підлягатиме сплаті тощо.

tsuptskp34ptskp

Так, подружжя на власний розсуд вирішує яким чином вирішувати вищевказані питання, виключно із характеру їх відносин. Якщо подружжя розлучається мирно, то питання аліментів і поділу майна можна вирішити в досудовому порядку. Крім розірвання шлюбу, яке підлягає вирішенню судом, якщо у пари є неповнолітні діти.

Також необхідно пам’ятати, що вирішення спорів в судовому порядку завжди процес який займає багато часу, нервів та грошей. Наприклад, спори про поділ майна можуть тривати від декількох місяців до років.

Тому задля полегшення процедури розірвання шлюбу та усіх відповідних наслідків з нього радимо звернутись за консультацією до професійних юристів ще на стадії остаточного прийняття рішення розлучитись до подання позовної заяви в суд.


Якщо у Вас виникли додаткові питання для отримання консультації телефонуйте в Адвокатське об’єднання «Вишневий і Партнери»:  + 38 (098) 000 2411 або пишіть: vyshnevyi.partners@gmail.com

Ми в соціальних мережах:

Facebook  https://www.facebook.com/Vyshnevyi.partners

Instagram https://www.instagram.com/vyshnevyi_partners/

Telegram  https://t.me/vyshnevyi

Youtube https://www.youtube.com/channel/UC3Az6EVAf9brHkaSETZvI