Prime Minister of Ukraine Oleksiy Honcharuk has a speech during the presentation of digital state service Diya (The Action) in Kyiv, Ukraine, February 6, 2020. Ukraine presents an online service that provides its citizens and businesses with access to all electronic government services by a single standard (Photo by Sergii Kharchenko/NurPhoto via Getty Images)

Мінцифра та Кіберпол викрили розробника фейкової копії застосунку Дія

Зловмисник самостійно розробив застосунок зі схожим дизайном. У фейковій програмі можна було створити будь-який документ — від паспорта до cертифіката про вакцинацію від COVID-19. Фейковий застосунок не мав нічого спільного із застосунком Дія, адже в розробки не було доступу до жодного з держреєстрів. Під час першої його перевірки можна викрити підробку.

У рекламі чоловік вказував, що застосунок  допоможе неповнолітнім безперешкодно купувати алкоголь. Наразі правоохоронці блокують усі канали розповсюдження фейкового додатка. Нагадуємо, що офіційний застосунок Дія можна завантажити лише у Play Market, AppGallery та App Store.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до шести років позбавлення волі. Слідчі дії тривають.

Мінцифра закликає всіх українців не купувати підроблені ПЛР-тести або COVID-сертифікати й не робити їх самостійно. Українцям, які свідомо використовують фейкові COVID-сертифікати, доведеться заплатити до 34 тисяч гривень або до 2 років обмеження волі.

Якщо у Вас виникли додаткові питання для отримання консультації телефонуйте в Адвокатське об’єднання «Вишневий і Партнери»:  + 38 (098) 000 2411 або пишіть: vyshnevyi.partners@gmail.com

Ми в соціальних мережах:

Facebook  https://www.facebook.com/Vyshnevyi.partners

Instagram https://www.instagram.com/vyshnevyi_partners/

Telegram  https://t.me/vyshnevyi

Youtube https://www.youtube.com/channel/UC3Az6EVAf9brHkaSETZv