photo_2021-07-20_17-50-47-1

Довели, що опонентом заявлено необґрунтовано великий розмір витрат на правничу допомогу.

Законодавство передбачає можливість для сторони, на користь якої ухвалено судове рішення, відшкодувати витрати, пов’язані з розглядом справи.

Інакше кажучи, якщо ви виграли суд, і ваші позовні вимоги було задоволено, то всі витрати,  які ви понесли у зв’язку із розглядом справи (сплата послуг адвоката, судовий збір тощо), покладаються на відповідача.

Якщо ви програєте суд, то витрати, які ви здійснили під час розгляду справи, вам не відшкодовуються. Натомість, з вас ще можуть стягнути витрати, які понесла інша, «виграшна» сторона, у зв’язку з пред’явленим до неї позовом.

З клієнта адвокатського об’єднання «Вишневий і Партнери» в судовому порядку стягувались грошові кошти, які відповідач поніс на професійну правничу допомогу у зв`язку з розглядом справи.1

Стороною відповідача було заявлено необґрунтовано великий розмір суми, яка ніби то має бути стягнута з клієнта (позивача по справі).

Проаналізувавши клопотання про стягнення судових витрат у зв`язку з розглядом справи, було зроблено висновок про те, що частина робіт, зроблених адвокатом, не є видами адвокатської діяльності у розумінні Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», а  спір, який виник між сторонами у справі, є незначної складності.

У зв’язку з цим, у відповідь на заяву про стягнення судових витрат, адвокатами в інтересах клієнта, було подано клопотання про зменшення розміру суми, яка стягується з підстав неспівмірності розміру витрат на оплату послуг адвоката із складністю справи.

Суд, враховуючи правову позицію адвокатів, зменшив суму судових витрат, та вказав про те, що спір для кваліфікованого юриста є незначної складності, у спорах такого характеру судова практика є сталою, великої кількості законів та підзаконних актів, які підлягають застосуванню, спірні правовідносини не передбачають.%d1%80%d1%96%d1%88%d0%b5%d0%bd%d0%bd%d1%87

Варто звернути увагу, що зменшення суми судових витрат на професійну правничу допомогу можливе виключно на підставі клопотання про зменшення судових витрат з підстав недотримання вимог стосовно співмірності витрат із складністю відповідної роботи, її обсягом та часом, витраченим ним на виконання робіт. То ж, якщо ви опинились в аналогічній ситуації, і з вас стягують судові витрати, обов’язково потрібно заявляти обґрунтоване клопотання про зменшення розміру судових витрат.

Якщо у Вас виникли додаткові питання для отримання консультації телефонуйте в Адвокатське об’єднання «Вишневий і Партнери»: + 38 (098) 000 2411 або пишіть: vyshnevyi.partners@gmail.com

Ми в соціальних мережах:

Facebook  https://www.facebook.com/Vyshnevyi.partners

Telegram  https://t.me/vyshnevyi

Youtube https://www.youtube.com/channel/UC3Az6EVAf9brHkaSETZvI