photo_2021-05-26_13-57-46

Видання Press Center щодо справи М. Чауса

В одному зі своїх нових відеозвернень у Telegram зниклий суддя Микола Чаус стверджує, що про деяких “своїх” адвокатів вперше чує. Адвокат Олександр Вишневий, який останнім часом публічно представляє інтереси сім’ї Чауса, прокоментував виданню Страна.UA цю заяву, про що пише Press Center

“Я є адвокатом Миколи Чауса, а договір на надання адвокатських послуг я укладав з його дружиною і матір’ю в його інтересах вже після того, як Чаус зник в Молдові. Це було у квітні 2021 року. Така процедура передбачена кримінально-процесуальним кодексом: якщо місцеперебування людини невідомо, договір укладається з родичами. А потім людина підтверджує бажання користуватися правовою допомогою конкретного адвоката. Це був єдино можливий алгоритм “, – заявив” адвокат.

Він уточнив, що про надання юридичної допомоги його попросила дружина Миколи Чауса, Світлана.

“Це була її ініціатива, а не моя. Вона звернулася за правовою допомогою, я зважив ризики, і ми уклали договір”, – повідомив Вишневий.

Також адвокат стверджує, що у нього є договір на представництво інтересів Чауса як у справі про хабарі НАБУ, так і в рамках справи СБУ про його зникнення.

Вишневий також вважає, що заяви в Telegram-каналі Чаус робить недобровільно і готує їх не він особисто.

“Перш за все, Микола Чаус самостійно не міг створити власний Telegram-канал, оскільки він елементарно не вміє цього робити. Той, хто займається організацією цих відеозаписів, очевидно незадоволений роботою адвокатів, бо вона проводиться в розріз з їх стратегією. Тому ці особи, що організують відеозаписи з Чаусом, вживають заходів для того, щоб виключити адвокатів з процесу, і надати своїх “кишенькових” адвокатів”, – припускає юрист.

Правозахисник також заявив, що файл з відеозверненням Чауса був змонтований на дорогому професійному програмному забезпеченні, яке у 2018-2019 роках через систему електронних торгів закуповувалося для військової частини в Києві.

“Згідно з метаданими відео, опубліковане у Телеграм-каналі “ChausUA Микола Чаус” 16 травня 2021 випливає, що відео змонтоване з допомогою програми Adobe Premiere Pro. В аспекті викладеної журналістами інформації про причетність українських військових до викрадення дивним виглядає збіг, що аналогічне програмне забезпечення у 2018 – 2019 рр. придбала військова частина №2428, розташована в Київській області (р .. Київ, вул. Народна, 54-А). Вартість такого забезпечення – 198 477,00 грн без ПДВ. Звертаю увагу, що військова частина №2428 – це центральний вузол зв’язку Державної прикордонної служби “, – пояснив адвокат.

Вишневий збирається звертатися до органів правопорядку, щоб вони провели ретельну перевірку цих фактів.

“Складно сказати, де зараз знаходиться Чаус. З урахуванням інформації правоохоронців Молдови, є всі підстави вважати, що він знаходиться та утримується на території України. Я не знаю його точного місцеперебування і не бачився з ним. Ні у мене, ні в його родини не було такої можливості – Чаус у повній ізоляції “, – зазначив правозахисник.

Також Вишневий не розуміє, які “рукописні документи” збирається передати через своїх друзів Чаус.

“Як він може передати рукописні документи, які він нібито збирав з 2016 по 2021 рік, якщо його викрали фактично в одних штанах і сорочці, і ніяких матеріалів при ньому не було. А півтора місяця він перебував у ізоляції від сім’ї, від будинку, де знаходяться всі документи. Якщо ці документи готувалися після викрадення, то тим більше ні про яку добровільність не може йти й мови “, – додав Вишневий.

Нагадаємо, адвокат Чауса прокоментував звернення екссудді та заявив, що Чаус подавлений та знаходиться під дією психотропів.

Крім того, адвокат Миколи Чауса Олександр Вишневий заявив, що ДБР відмовилось від відкриття кримінального провадження щодо викрадення екссудді з Молдови.

Як відомо, 17 травня у телеграм-канали поширили відеозвернення екссудді Чауса, на якому можна побачити сліди його побиття. Водночас сам Чаус запевнив, що з ним все добре і не було ніякого викрадення.

Крім того, адвокат зниклого екссудді Юліан Балан запевнив, що спираючись на зовнішній вигляд Чауса та його поведінку, можна впевнено сказати, що Чаус давав свідчення під тиском. 

Нагадаємо, 3 квітня колишнього суддю Дніпровського суду Києва Миколу Чауса, який просить політичного притулку в місцевої влади, викрали в молдовській столиці Кишиневі. Поліція Кишинева підтвердила силове викрадення судді Чауса, порушена кримінальна справа.

5 квітня голова МВС Молдови Павла Войку заявив, що оголошеного в розшук Інтерполу українського суддю Миколу Чауса на території Молдови викрали іноземці. Вони вже покинули молдовську територію і перетнули кордон з Україною.

Своєю чергою президент Молдови Мая Санду вимагала від Міністерства внутрішніх справ і Служби безпеки країни пояснити, хто і як міг викрасти в Кишиневі українського суддю Миколу Чауса.

Як повідомили молдовські ЗМІ, українського суддю Миколу Чауса, якого 3 квітня викрали невідомі на вулиці у центрі Кишинева, нібито перевезли в Україну у багажнику автомобіля Toyota RAV 4, що належить посольству України.

Пізніше міністр внутрішніх справ Молдови Павел Войку заявив, що українського суддю Миколу Чауса ймовірно вивезли з країни на автомобілі з дипломатичними номерами, а прикордонники не могли перевірити транспорт, що належить диппредставництву.

7 квітня глава МЗС Дмитро Кулеба під час телефонної розмови з молдовським колегою Ауреліу Чокоєм запевнив у непричетності України до ситуації з викраденням судді Миколи Чауса та запропонував створити спільну робочу групу з цього питання.

Парламент Молдови на засіданні 9 квітня створив слідчу комісію для виявлення обставин викрадення колишнього українського судді Миколи Чауса.

Як повідомили молдовські ЗМІ, Кишинів направив посольству України ноту у зв’язку зі справою про викрадення українського судді Миколи Чауса.

Нові докази участі співробітників Головного управління розвідки Міноборони України до викрадення судді Чауса в столиці Молдови оприлюднили 22 квітня журналісти-розслідувачі. За їх словами, викрадення було організовано у дуже сумнівний спосіб, а організатори та виконавці лишили в Молдові численні сліди “роботи”.

Головний редактор видання “Цензор.НЕТ” Юрій Бутусов повідомив, що суддю Миколу Чауса викрали в столиці Молдови та перевезли в Україну співробітники ГУР Міністерства оборони. Він вважає, що це було зроблене за командою з Офісу Зеленського, а метою є дискредитація одного з головних свідків “Вагнергейту” – колишнього начальника ГУР Василя Бурбу, якого планували звинуватити в причетності до втечі Чауса у 2016 році.

Як повідомили в Офісі генпрокурора України, українські правоохоронці не розслідують викрадення Чауса.

Зазначимо, що 27 квітня представники посольства України не прийшли на засідання комісії парламенту Молдови щодо з’ясування обставин викрадення українського судді Миколи Чауса.

30 квітня молдовські ЗМІ назвали імена ще чотирьох осіб, причетних до викрадення судді Чауса. Вони в’їхали до Молдови під вигаданими іменами.

Колишній заступник очільника голови Служби безпеки України Дмитро Нескоромний вважає, викраденого суддю Миколу Чауса тримають на території Головного управління розвідки України. Його можуть усунути фізично і десь закопати.

Як повідомив 3 травня народний депутат з фракції “Європейська Солідарність” Володимир Ар’єв, на цей час викраденого суддю Миколу Чауса утримують на військовій базі за шість кілометрів від Первомайська Миколаївської області, а найближчими днями “затримають” на кордоні з Україною.

6 травня журналісти-розслідувачі повідомили, викрадачі пересувалися на орендованому авто з GPS-маячком, завдяки чому слідство змогло встановити їхній маршрут пересування.

Стало відомо, що осіб, затриманих за  підозрою у причетності до викрадення судді Миколи Чауса пов’язують з українськими спецслужбами.